Cyberbezpieczeństwo

Dlaczego cyberbezpieczeństwo jest w dzisiejszych czasach tak istotne?

Internet dla większości osób wydaje się, że jest czymś bardzo bezpiecznym i raczej jest to miejsce, w którym można kogoś poznać, porozmawiać, przeczytać wartościowe informacje, a nawet się rozluźnić. Oczywiście, rozsądne korzystanie z Internetu na pewno jest bezpieczne, ale nie ma co ukrywać, że obecnie na nasze dane czyha wiele osób/podmiotów, które z pewnością zrobią z nich użytek. Największe kraje mają świadomość tego, że cyberbezpieczeństwo jest istotne, bo technologie to dziś klucz do sukcesu. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego tak się właśnie dzieje. Aby się więcej dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Ochrona danych osobowych

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z Internetu. Nie ma co się dziwić, jest to narzędzie, które daje ogromne możliwości. Nie dość, że w Internecie można znaleźć drugą połówkę, można zrobić zakupy, które błyskawicznie będą dostarczone, to również można przez swoją nieroztropność stracić swoją tożsamość. Wielu osobom może się wydawać to abstrakcyjne o czym mówimy, jednak bezpieczeństwo w sieci nie liczy się zbytnio od tego, które czyha na nas na co dzień. Owszem, w Internecie nie stracimy życia, jednak wystarczy nawet jedno kliknięcie w niepożądany link, aby nasz komputer czy urządzenie mobilne zostało zainfekowane. Więcej na ten temat można przeczytać na pwc.pl.

Cyberbandyci dobrze wiedzą, że łatwo jest przekonać osobę buszującą w sieci do tego, aby zainfekować jego urządzenie. Najłatwiej odbywa się to poprzez podpuszczenie użytkownika do kliknięcia w dany link. Na pocztę często przychodzą takie wiadomości, więc najważniejsze jest to, aby nie otwierać maili z niesprawdzonych źródeł i już absolutnie nie wolno klikać w takie linki!

Cyberbezpieczeństwo

Wycieki danych o charakterze państwowym

Nie ma co ukrywać, politycy często bywają nieroztropni. Spora część z nich to osoby, które kreują się na kogoś innego, aniżeli są w rzeczywistości. Przed komputerem każdy jest równy dla bandyty, ale jednak posłowie czy też osoby zajmujące stanowisko w państwie są zazwyczaj osobami starszymi, które nie znają do końca realiów tego świata. Cyberbezpieczeństwo jest obecnie częścią ochrony państwa przed wyciekiem niechcianych danych.

Niestety, takie przypadki miały już miejsce, w których wyciekały różne dane o charakterze państwowym, a służby bezpieczeństwa starają się przechwytywać informacje właśnie poprzez Internet. Tak więc, nie jest to takie miejsce do końca bezpieczne, jak mogłoby się wydawać i warto korzystać z niego rozsądnie.